Masumlar apartmanının çekildiği yer, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alır. Asmalımescit mahallesi olarak bilinen Masumlar apartmanı çekildiği adres ise şöyledir:

  • Asmalı Mescit mahallesi Jurnal Sokak No:14 Beyoğlu/İstanbul

Masumlar Apartmanı Piknik Sahnesi Nerede Çekildi?

Masumlar Apartmani Piknik Sahnesi Nerede Cekildi

Masumlar apartmanındaki piknik sahnesi, Beykoz’da çekilmiştir. Beykoz ilçe sınırları arasında yer alan Cumhuriyet Köyü Barajı, Masumlar Apartmanında kullanılan yerlerden biri olmuştur.

Masumlar Apartmanı Son Bölümü Nerede Çekildi?

Masumlar apartmanının finalinin çekimi, Cumhuriyet Köyü Barajı’nda yapılmıştır. Beykoz’da yer alan bu baraj ve çevresinde oluşan güzellikler kullanılarak dizinin final bölümü çekilmiştir.

Masumlar Apartmanı Deniz Sahnesi Nerede Çekildi?

Masumlar apartmanı denizdeki sahneler, Beşiktaş’ta çekilmektedirler. Lokasyon olarak Beşiktaş Anadolu Lisesi’ne bağlı olan sahilde çekilerek sevenleri ile buluşturulmuşlardır.

Masumlar Apartmanı Çekim Günleri Nelerdir?

Masumlar Apartmanının çekildiği günler, belirli değildir. Dizide yer alan oyuncular ve yönetmen tarafından dizinin çekimlerinin hangi gün yapılacağına karar verilir. Bundan dolayı da Masumlar Apartmanının çekildiği günler belirli değildir. Çekilen bölümlerde yaşanan aksaklıklar gibi durumların yaşanmasıyla da bu durum değişiklik gösterebilir.

Masumlar Apartmanı Binası Kime Ait?

Masumlar Apartmani Binasi Kime Ait

Masumlar apartmanının sahibi, İstanbullu bir ailedir. Herkes tarafından Masumlar Apartmanı olarak tanınan apartmanın asıl adı “Temel Apartmanı”dır. Bu apartmanın gerçek sahibi bilinse de kamuoyu ile paylaşılmamıştır.

Masumlar Apartmanı Kaç Daire Var?

Masumlar apartmanındaki daire sayısı, toplamda 12’dir. 7 katlı olan binada yer alan 12 dairenin hepsi birbiri ile eşittir. Her bir dairenin ölçüsünün de 190 metrekare olduğu bilinir.

Masumlar Apartmanı Gerçek Hayatta Var Mı?

Masumlar apartmanının gerçekliği vardır. Prof. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’na ait olan Madalyonun İçi adlı romandan esinlenerek, gerçek hayat ile aynı ismi taşıyan bir dizidir. Ancak romanda yer alan Masumlar Apartmanı ile diziye uyarlanmış olan birbirinden yer yer farklılık gösterir. Han ve İnci karakterleri, romanda olmamalarına rağmen dizi uyarlamasının yapılabilmesi için kurgulanmış ve asıl hikaye İnci ile Han aşkı üzerinden verilmiştir.

Masumlar Apartmanı Han’ın Ofisi Nerede?

Masumlar Apartmani Hanin Ofisi Nerede

Han’ın ofis yeri, İstanbul Büyükçekmece’de yapılmış olan Antik Dantel HQ/ Showroom’dur. 2020 yılında yapımı tamamlanmış olan bu Showroom, esas mekan olan apartmana uzak olmasına rağmen seçilmiş ve dizi boyunca da kullanılmaya devam edilmiştir.

Masumlar Apartmanı Neden Final Yaptı?

Masumlar apartmanı final nedeni, Madalyonun İçi romanından uyarlanmış olan hikayenin son bulmasıdır. Hikaye, aslında dizi olarak çekilen hikayeden çok daha farklı ve kısadır ancak senaryo gereği uyarlaması ve çekimi daha uzun sürmüştür.

Masumlar Apartmanı Ne Kadara Satıldı?

Masumlar apartmanının satışı, 108 Milyon TL’ye yapılmıştır. Masumlar Apartmanının çekildiği yer olarak tanınmış olan apartman, dolar cinsinden Bülent Ersoy tarafından satın alınmıştır. Masumlar Apartmanı ayrıca, İstanbul’un ilk kalorifer ve asansörlü yapılan evi olarak da tanınmıştır.
Kategori: