Dünyada yapılan araştırmalarda her bir insanın çok yakın arkadaş sayısının az olduğu görülmüştür. Bunun sebebi çok sayıda yakın arkadaş edinmenin her birimiz için asla mümkün olmaması, yakın arkadaş edinmenin zor olması ve her insanın düşünce yapısı ve birbirine uyumunun asla mümkün olmaması az sayıda yakın arkadaşın nedeni olarak gösterilmekte.

Yakın arkadaşlarımızı seçerken özellikle de çok fazla uyumlu olması son derece önemli olur. Eğer ki bir kişi arkadaşı ile çok iyi anlaşıyorsa öncelik tanışma ve sonrasında arkadaş olma ve ardından da yakın arkadaş olma sürecine doğru gider ki bu durum her bir arkadaş ile mümkün değildir.

Arkadaşınızı seçerken nasıl kendinize uygun birisi olması gerektiğini düşünüyorsanız, yakın arkadaş seçerken bir o kadar çok fazla soru işaretine yanıt vermeniz gerekir. Arkadaş seçiminizde özellikle de en fazla dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi olarak size uyumlu bir insan olup olmamasıdır.

Sosyal Medya Buna Sebep OlduNeden Az Sayıda Yakın Arkadaşımız Var, Veya Hiç Yok?

Bugün çok sayıda insan yeni arkadaşlar edinmek istiyor ancak bir türlü arkadaş edinemiyor.  Bunun sebebi günümüzde sosyal medyada binlerce insan tanırken ve onlar sürekli birileri ile fotoğraf atarken sizin az sayıda arkadaşınızın olmasını kabul edememekten kaynaklanıyor. Yapılan araştırmalar erkeklerin zamanlarının %40 kadarını yakın 3 arkadaşları ile geçirdiğini gösterirken, aslında hiçbir insanın yakın arkadaş olarak tanımlayacağı, çok fazla uzun saatler geçirdiği çok fazla insan olmadığı açıkça biliniyor.

Bunun sebeplerinden bir tanesi olarak aslında sosyal medya yine sebep olarak gösteriliyor. Sosyal medyanın günümüzde arkadaşlıkların yerini aldığı ve dijital ortamda daha fazla sayıda insanın birbiri ile sohbet etmesi, sürekli farklı insanlarla temas kurmanın mümkün olması gibi sebeplerin buna neden olduğu belirtilmekte.

Eğer ki arkadaşınız yoksa bu sizin sorununuzdan dolayı olabileceği gibi, arkadaş edinmeye çalışıyor ama sorunu siz çıkarmıyor iseniz sorun sizde değildir. Zaten unutulmaması gereken ise çok sayıda kimsenin arkadaşı olamayacağı, çok yakın arkadaş sayısının ortalama 2 veya 3 arasında olduğunu bilmek yönündedir.
Kategori: