Apple’ın yeni iOS 13 güncellemesi bugün 20.06’da Türkiye için yayınlandı. Türkiye’de henüz yeni Apple akıllı cep telefon modelleri satışa sunulmazken, yarın ABD’de mağazalardan yeni iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin satışa sunulacak olduğu düşünülürse güncelleme tüm dünyada aynı saatte yayınlandı ancak cihazlar için bunu söylemek mümkün olmayacak. Türkiye merkezli Apple kullanıcıları iOS 13 güncellemesinden çok fazla faydalanabilecekler ve Apple Arcade isimli yeni bir oyun servisinden de yararlanmaları mümkün olacak. Ayda 34.99 TL para ödeyerek satın alınabilecek olan Apple Arcade servisinin Türk Apple kullanıcıları için 150’den fazla oyunu reklamsız ve herhangi bir ek satın alım olmadan oynayabilecek oldukları ve Apple platformlarında oyunları aile servisi olarak oynayabilecekleri açıklandı.

Cihazlar Hızlanacak!

Saatler Sürecek Izdırap: iOS 13 Güncellemesi Yayınlandı!

iOS 13 güncellemesini alacak olan cihazlar sırasıyla: – iPhone XS – iPhone XS Max – iPhone XR – iPhone X – iPhone 8 – iPhone 8 Plus – iPhone 7 – iPhone 7 Plus – iPhone 6s – iPhone 6s Plus – iPhone SE modelleri olacak. Bu cihazlar dışında kalanlar ise yeni iOS 13 güncellemesine sahip olamayacaklar ve cihazlarına bu güncellemeyi indiremeyecekler. Yeni iOS 13 güncellemesini alacak olan bazı cihazlar tüm özellikleri desteklemeyecek ve bazı cihazlarda özellikler kırpılmış olacak. iPhone X ve üzeri modellerde ise hiçbir özellik kırpılmadan kullanıcılara sunulmuş olacağı için en iyi performans yine X ve serisi için uygun olacak gibi görünüyor.

Dark Mod Eklendi

Saatler Sürecek Izdırap: iOS 13 Güncellemesi Yayınlandı!

iOS 13 güncellemesi özellikleri arasında en merakla beklenen yeni dark mod özelliği olacak. Bu güncelleme sayesinde cihazlar karanlık mod adı altında dark mod özelliği teması ile mesaj, arama ve diğer tüm bu desteğe sahip olacak 3. parti oyunlar ve birçok programda bu özelliği kullanarak gözlerinin yorulmasını engelleyebilecek ve daha az şarj tüketecekler. Karanlık modun daha az şarj tüketmesi beklenirken kullanıcıların her bir cihazda bu özelliği kullanıp kullanamayacakları hakkında kesin bir bilgi Apple tarafından verilmiş değil.

İndirmesi Ve Yüklemesi 1-1.5 Saat Alıyor!

Saatler Sürecek Izdırap: iOS 13 Güncellemesi Yayınlandı!

iOS 13 güncellemesinin indirilmesi ve yüklenmesi ortalama 1 ila 1.5 saat arasında bir zamanınızı alacak. Şarjınızın %50 ve daha fazla olması öneriliyor. Güncellemenin yeni bir özelliği de kameralara olacak. Cihazlardaki kamera özellikleri çok fazla artacak ve portre modu XR, XS ve XS Max için daha iyi ışık sahnelerine ve daha farklı ışık sahnesi moduna sahip olarak cihazların portre modu çekimlerinin daha net istenen fotoğraflar çekilmesine izin verebilecek.

Face ID %30 Daha Hızlı!

Saatler Sürecek Izdırap: iOS 13 Güncellemesi Yayınlandı!

iOS 13 güncellemesi ile Face ID desteği X ve üzeri modellerde bulunduğu için bu seri modellerinde %30 daha hızlı yüz okuyacak ve bu güvenlikten herhangi bir ödün vermeden yapılabilecek. Cihazın bu konuda daha güvenli olması için Face ID iyileştirmelerine ek olarak birçok düzenleme yapılmış olduğu Apple resmi sitesinde açıklandı. Güvenlik ve gizlilik için yeni iOS 13 güncellemesi Apple kullanıcılarının daha hızlı web sitesine parola girmeden giriş yapmasına izin verecek bir özelliğe de sahip. Bu özellik sayesinde iOS 13 yüklü cihazlarda web sitelerine şifre girmeden 1 kez şifreyi kaydederek giriş yapmak mümkün olacak.

iOS 13 güncellemesini cihazınıza temiz kurulum olarak indirmek zorunda değilsiniz. Güncellemeyi herhangi bir format atmadan yüklemeniz durumunda herhangi bir sorun veya problem ile karşılaşmanız pek mümkün değil. Sadece güncellemeyi yükle diyerek güncellemeyi kısa süre içerisinde yüklemeniz cihazınızı daha fazla hızlandıracaktır.
Kategori: