Macbook Air almadan önce kullanıcıların dikkat etmesi gereken 3 büyük sorun var. Bu 3 büyük sorun Macbook Air 2017 modelini almadan önce belki önemli görülmeyebilir ancak bu sorun bir süre sonra neredeyse herkesin tepki gösterdiği ve sorun haline gelen bir problem.

Apple’ın 2017 serisi en fazla tercih edilen model olduğu için biz bu yazımızda bu modeli konuk etmek istedik ve bu modelin sorunlarına bakmak istedik. Dünyanın en çok satış yapan markalarından birisi olan Apple bu sorunlarla boğuşurken bu sorunlara karşı teknik nedenlerinden dolayı herhangi bir çözüm bulamıyor.

Tek Şarj 2 Sorun!

Macbook Air Almadan Önce Herkesin Bilmesi Gereken 3 Büyük Sorun!

Macbook Air 2017 satın alırsanız şarj konusunda 2 büyük problem yaşayacağınız kesin. Macbook Air modellerinin en büyük sorunları arasında olan bu sorun kullanıcılarının tepkisini çekerken, beraberinde bu soruna yeni modelde çözüm arandı ve Apple yeni Pro serisindeki olduğu gibi girişli bir tasarıma geçerek bu sorunu çözmeyi başardı. Macbook Air 2017 aldınız ve cihazınızın şarjı %1, cihazı bacaklarınızın üzerine koyacak ve keyfinize bakmak isteyeceksiniz, o da ne? Kabloyu sabit olarak tutan bir giriş olmadığı ve manyetik bir şarj girişi olduğu için cihazın şarj kablosu çıkacak ve asla o kabloyu Macbook Air 2017 modeline bağlı tutmak mümkün olmayacak.

Bu sorun bacağınızın üzerine koymanın ötesinde cihazı yatak veya koltuk gibi zeminlere de koymanız durumunda şarj edilmesini engelliyor ve cihazın sadece masaüstü bilgisayarlar gibi düz zeminlerde durmasını zorunlu hale getiriyor.

Şarj Yeri Pislenmesi Nedeniyle Şarj Olmayabilir!

Macbook Air Almadan Önce Herkesin Bilmesi Gereken 3 Büyük Sorun!

Macbook Air 2017 satın aldınız ve cihazı şarj manyetik kablo bölümüne taktınız, o da ne? Cihaz şarj olmuyor. Endişelenmeyin, ne Macbook Air bilgisayarınız, ne de kablonuz bozulmadı. Sadece manyetik olarak kablosuz şarjlar gibi bir teknik kullanan Macbook Air 2017 modelinde şarj bölmesi anlaması zor bir şekilde sürekli pisleniyor ve bunun sonucunda cihaz manyetik olarak elektriği iletemediği ve çiplerin temas kuramaması sonrasında cihaz şarj olmuyor.

Bu durumda Macbook Air 2017 modelini kapatın ve nemli bir bez veya ıslak kuru mendil ile cihazın manyetik şarj bölümünü iyice bastırarak pis kirlerden arındırın, gerekli olursa kürdan kullanarak aralarda kalan tüm pislikleri de temizleyin.

Etinizi Sıkıştırabilir!

Macbook Air Almadan Önce Herkesin Bilmesi Gereken 3 Büyük Sorun!

Cihazı bacaklarınızın üzerine koydunuz ve ekranını açıyorsunuz, cihazın arka kısmındaki ekran bölümü etinizi sıkıştırabilir ve bu çok canınızı yakabilir. Apple bu sorunlardan haberdar olabilir ancak teknik sorunlar olduğu ve cihazın tasarımındaki genel bir problem olduğundan ötürü bu sorunları değiştirmek veya cihazı yenilemeyle çözüm bulabilmek mümkün değil. Yeni modellerde bu konudaki tüm sorunlar giderildi ancak yine de Macbook Air 2017 modellerinden bir tanesini satın alacak olursanız bu sorunların sizi de bulacağını ve bu sorunlarla en az 1 kez karşı karşıya kalabilecek olduğunuzu bilmeniz gerek. Aksi durumda cihazı iade etme şansınız da olmayacağından ötürü bu sorunlarla birkaç yıl cihazı kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Macbook Pro ve Air 2018 modellerinde bu sorunların hiçbirisi yok. Macbook Air 2017 modelindeki bu sorunlarda kullanıcının canını sıkan sorunlar olsa da cihazın sağlamlığı ve performansı oldukça iyi. Cihaz uzun yıllar boyunca sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve Apple’ın en uygun fiyatlı modelleri arasında yer alıyor.
Kategori: