noel-kediler

Bazılarının Allah korusun dediğini duyar gibiyim. Bazılarının “bknz: düşünemedi” moduna girdiğini de tahmin edebiliyorum. Çünkü Noel Babanın Türk olması halinde başımıza gelebilecek olası felaketleri düşünemiyorum.

 

Bak yavrum, ben senin öz be öz babanım

ak-sakalli-noel-baba

Bir kere eminim ki kendine Noel Baba denmesine izin vermeyecektir. “Ecnebi miyim ben?” şeklinde cümleye eşlik eden “Ak sakallı dede‘nin suyu mu çıkmış. Abdullah Baba, Rıza Baba bilmemne diyeceksiniz bana” cümlelerini şimdiden duyar gibiyim.

 

Hanım! Benim bayramlıkları getir

noel-baba

Kırmızı Noel Baba kıyafeti? Zinhar olmaz! Üstüne bile tutmaz. Çünkü erkek adam kırmızı giymez!

 

Kredi kartımı vereyim, ocağıma incir ağacı dikmeden kendinize bir şeyler alın

noel-baba-kredi-karti

İsim mevzusunu, giysiyi hallettikten sonra geldik hediyelere ki bence o hediyeleri unutun. Yalan o iş. O baba gazeteden, ajanstan başını kaldıracak da gidip hediye alacak. Yok öyle bir dünya. Benden söylemesi.

 

Şurda kutular olacaktı

noel-baba-hediye

Hadi bir mucize oldu ve hediyeleri aldı. Kesinlikle hediye paketi yapmaz. Yapmışsa eski gazete kağıtlarına sarıp koli bandıyla yapıştıracağına iddiaya bile girerim. Hediyelerin içerikleri mi? Hayal dünyamı çok zorlar o konu 🙂

 

Göbek mi? alakası yok. Türk kası o

gobekli-noel-baba

Türk Noel Baba o. Göbek erkeğin şanındandır. Hatta zenginlik göstergesidir. Noel Babadan bahsediyoruz lütfen! Hem de Türk! O şanlı şöhretli göbek en az normal Türk erkeğinin sahip olduğu göbeğin iki katı olmadır.

 

Sesini aç bakayım ne diyorlar

noel-ana

Hediyeleri dağıtma mevzusu var bir de. O akşam Türk Noel Babayı bulmanız zor olabilir. Çünkü bizim iş makinelerini seyretmekten sonraki ikinci milli sporumuz, yılbaşı akşamları karışık çerez eşliğinde televizyondaki dansözleri izlemektir. Baba o, izlemez gerçi. Sadece göz ucuyla bakar 🙂

 

Bir kadehten bir şey olmaz canım

sarhos-baba

Tabi bir de rakı mevzu var. İki dubleden sonra ki rakı olmazsa olmaz, Noel Babamızın yanaklarındaki al renge allık katılmış, gözler yarı baygın ama keyifler çakır, şarkılara eşlik ederken kimin aklına gelir hediye dağıtmaya gitmek. Yarın dağıtır canım. Nolacak.

 

Savulun bre! Noel Baba geliyor

noel-baba-at

Her şey tamam, Noel Baba bulundu, hediyeler hazır. Vakit geldi. Hediyeleri dağıtmaya çıkacak. Ee malum o Türk Noel Baba. Kesinlikle geyiklerin çektiği kızağa binmez. Atlar atınının terkisine, çeker çuvalını yamacına, şahlana şahlana, Allah Allah nidalarıyla dağıtır. Sakın ola “Baba, geyik? Kızak?” diyip sorgulama gafletine düşmeyin.

 

Bütün sene iyi bir çocuk oldunuz mu acaba?

noel-katy

Keza şöyle bir gerçek var ki hediye alabilmeniz için tüm sene boyunca iyi bir çocuk olmuş olmanız gerekiyor. Eve geç geldiğinizi bilen, sizi gizli gizli sigara içerken yakalamış olan bir babadan hediye alabileceğinizi sanıyorsanız, aldanırsınız.

 

Neyseki…

noel-baba-katy

Noel Baba diye bir şey yok ve olsa da Türk değil. Olası senaryolar düşünülünce rahat bir iç çekip, güzel bir yeni yıl kutlaması geçirebiliriz.

Kategori: