ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela lideri Maduro’nun kendisi ile görüşmek istediğini ve kendisinin bu talebi değerlendirebilecek olduğunu açıkladı. Bir süre önce ABD yönetimi Güney Amerika ülkesi Venezuela’ya dönük olarak ağır ve güçlü yaptırımlar uygulama kararı almış ve bu kararlar sonrasında Venezuela’da ekonomik krizin dozu çok daha fazla artışa geçmişti. ABD tarafından uygulanan ambargo ve yaptırımlar dolayısı ile elindeki petrolü hiçbir şekilde satamayan Venezuela, aynı zamanda ABD yönetiminin ambargoları ve yaptırımları dışında çevre ülkeler ve tüm dünyadan red yanıt almış ve tüm dünya Venezuela ile çalışmaya son vermişti.

Son dönemde ABD yönetiminden yapılan açıklamalarda Venezuela yönetimi ile ABD’li yetkililerin bir süre önce görüştüğü iddialarına konu olurken, Venezuela ve ABD arasında görüşmelerin aslında hiçbir zaman için son bulmadığı haberleri gündemde yer bulmuştu.

Bugün ise ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılan açıklamada, Venezuela lideri Maduro’nun kendisi ile görüşme talebi olduğu net olarak ortaya çıkmış oldu. ABD Başkanı Donald Trump, kendisinin Maduro ile görüşebilecek olduğunu, kendisinin görüşme tekliflerine neredeyse hiçbir zaman red yanıtı vermeyen bir adam olduğuna değindi.

Trump açıklamasında “Maduro görüşmeyi istiyor ve ben de görüşmelere karşı değilim. Çok az görüşme teklifini reddettim. Bunu değerlendirebilirim” dedi.

Bir süredir ABD yönetimi ve Venezuela yönetimi arasında çok ciddi sorunlar yaşanırken, olası bir görüşmenin Beyaz Saray’da yapılması ve tüm dünyanın beklemediği bu olayın iki ülke arasındaki sorunları gidererek Venezuela’nın bir anda zenginleşmesine yardımcı olabileceği belirtilmekte.
Kategori:

Etiketler:

, ,