Facebook FacioMetrics Nedir?


Facebook-FacioMetrics

Facebook Özdeşleşmiş Yenilikleri ile Kullacılarını Şaşırtıyor!

Sosyal Medya’nın köklüleri arasında bulunan Facebook, satın aldığı uygulama yelpazesi ile kendini güncellemeye devam ediyor. Son dönemlerde sıklıkla adından söz ettiren FacioMetrics özelliği, bu satın alınan uygulamaların başlıcaları arasında yer alıyor. Yüz ifadelerini okunması ve böylelikle hoş görüntüler ortaya çıkması için kullanılan uygulama ile Facebook, gelecekte yüz ifadelerinin sıklıkla kullanılacağını ifade etmiş oluyor. Bu geleceğe dair öngören görüşünü de satın aldığı FacioMetrics özelliği sayesinde kullanıcıların yansıtmayı başarıyor.

FacioMetrics Hangi Özellikleri Beraberinde Getiriyor?

Carnegie Mellon Üniversitesi’nde akademisyenlik yapan birtakım girişimciler tarafından ortaya atılan FacioMetrics, geleceğin ihtiyaçlarına cevap verebilen bir nitelik taşıyor. Yüz ifadelerini okuyabilmek ve bu özelliği farklı tür uygulamalarda da kullanabilme özelliği gösteren yenilik sayesinde artık makyaj yapmak veya makyaj ürünlerini denemek gibi farklı çözüm önerileri ön plana sürülüyor. Üstelik toplantıya katılanların yüz ifadelerini okumak ve hatta şoförlerin yola dikkatlerini verip vermemelerine dair oluşan bir yüz ifadesini emojiye çevirebilme imkanı dahi yaratabiliyor.

Bu İçerik de İlginizi Çekecektir:  Led Projektörlerde En İyi Fiyatlar

Uygulamanın öncelik video seçenekleri arasına eklenerek deneyimlenmesi ve ona göre yerleşik bir özellik haline getirilmesi amaçlanıyor. Daha sonrasında ise yüz aretleri ile Facebook’ta yapılan paylaşımlara emoji ile karşılık verebilmesi düşünülüyor. Uygulama ile açıkçası üst düzeye çıkacak ve kişilerin duygusal durumları Facebook tarafından ortaya konulabilecek. Böylelikle akıllı cihazların kamera donanımları, daha çok Facebook paylaşımları için kullanılacağı da rahatlıkla söylenebilir.

Facebook reklamcılık hizmeti sunan IRP yazısıdır.

BU İÇERİKLERİ MUTLAKA OKUYUN