Ortalama boy 170-180 arası ise 190 ve üzeri boya sahip olanlar uzun boylu olarak sayılabiliyorlar. Uzun boylu olmak bazıları için hayal iken, bazıları ise ”keşke 170 olsaydım” diyebilir. Bunun nedenleri özellikle birçok ürünün ideal boya sahip insanlar için tasarlanması. Mesela uçak koltukları. Eğer 2 metre olan birisi özel jet sahibi değilse uçakta ideal boya sahip insanlar kadar rahat etmesi mümkün olmaz ve bu sebeple de ayakları daha fazla ağrıyabilir.

Toplu taşımada elle tutulacak olan demirler onlar için kafa çarpabilecek yerler olarak hayata geçebilir ve çok fazla sayıda sorun onların paçasından sürüklenebilir. Uzun boylu insanlar için hayat her zaman adil olmayabilir, kısa boylu insanlar için de aynı.

Küvetler Bir Kabus!

Uzun Boylu İnsanların Önemsiz Görünen 4 Çok Önemli Sıkıntısı!

Uzun boylu insanlar küvete oturduklarında ayaklarını bükmek veya duvara uzatmak zorunda kalabilirler. Tüm vücudun suya girmesi mi? Hayal bile edilemez! Çünkü onların bacakları ve boyları daha uzundur ve 2 metre küvet sadece özel evlerde, kişiye özel yapılabilir ise vardır. Normal apartma dairelerinde küvetler 160 insanlara göre bile küçük gelebileceği için uzun boya sahip 190 2 metre olanlar küvet kullanırken çok daha fazla zorlanabilirler. Bu da onlar için büyük bir sorun.

Uçaklar ve Toplu Taşıma Araçları

Uzun Boylu İnsanların Önemsiz Görünen 4 Çok Önemli Sıkıntısı!

Uzun boya sahipseniz uçakların ekonomik koltuklarını tercih etmek hayal kırıklığı olabilir. Hele de ilk kez 10 saat sürecek bir uçak yolculuğuna çıkıyorsanız uçak yolculuğu sizin için hayal kırıklığı ile başlayarak, kaslarınız iki büklüm olmuş halde uçaktan sağlık görevlileri eşliğinde indirebilirsiniz 🙂 Yok, o kadar abartmaya gerek yok. Sadece daha fazla sıkılmış hissedebilirsiniz, uçak koltukları evet dar olabilir ama yine de uzun boyu insanlar için bile yeterli olabilir. En fazla daha fazla rahatsız olur ve bacaklarınız ağrır ama kaslarınızın kasılması, baygınlık gibi durumlar asla söz konusu olmaz.

Kendinize Uygun Bir Partner Mi? Hayal!

Uzun Boylu İnsanların Önemsiz Görünen 4 Çok Önemli Sıkıntısı!

Kendinize uygun bir partner bulmak pek çokları için boy farklarından ötürü mümkün olmayan bir şey olabilir. Eğer kendi boyunuza uygun, yanınızda olduğunda insanların dikkatini çekmeyecek bir partner arıyorsanız baya arama yapmanız gerekebilir. Yine de siz en iyisi yanınızda duracak olan partnerin boyundan daha çok huyuna ve suyuna bakın. Boy önemli ama bu özellikler daha önemli.

Daha Çok Dikkat Çekerler

Uzun Boylu İnsanların Önemsiz Görünen 4 Çok Önemli Sıkıntısı!

Toplu alanlarda siz daha fazla ve diğerlerine göre daha çok dikkat çekersiniz. Diğerleri saçma sapan şeyler yaparken herkes onlara bakmak yerine size bakar. Ama bir de yakışıklıysanız siz hepsinden bir adım önde olur ve diğerlerinin şansını tek boy farkı sayesinde yutarsınız Hep olumsuz yönünden bakmamak gerek, bazen de olumlu yönden bakmak insana moral olabilir.

Uzun boy bazen insanlar için iyi olabilir, mesela partneriniz perde asmanızı istediğinde rahat rahat perde asabilirsiniz, evinizde bir dolap çok yüksek ise sandalye veya tabure aradam istediğinize hemen ulaşabilirsiniz, bir yarışmada atlama yarışı olursa hepsinden daha ileriye boy farkınızla siz atlayabilir, basketbol yarışmalarında yine birinci olabilirsiniz veya olmaya daha yakın olabilirsiniz.
Kategori: