Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesu, corona virüsü önlemlerini kaldıran ülkelerin son derece dikkatli olmaları gerektiğini, aksi durumda corona virüsünün 2. dalgasının çok daha ağır ve felaket bir şiddetle önlemleri kaldıran ülkeleri vurabilecek olduğunu açıkladı. ABD ve diğer birçok ülke – aralarında Türkiye’de bulunmakta – 2-3-4 kademeli olarak corona virüsü önlemlerini kaldırmaya yönelik adımlar atıyor.

ABD’de önlemlerin bazı eyaletlerde resmî olarak kaldırılmasa bile insanların sokaklara çıktıkları, maske takmadıkları ve protestolar düzenledikleri biliniyor.

Türkiye’de de benzer olarak bazı yerlerde olaylar yaşanırken, pazarcıların görevli memurlara saldırması, marketlerde maskesiz girmeye çalışan insanlar nedeniyle tartışmalar çıkması gibi durumlar görülüyor.

Dikkat Etmek Gerek

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesu, eğer önlemleri kaldıran ülkelerin dikkatli olmazlar ise daha büyük bir dalga ile karşı karşıya kalacakları için buna karşı önlemleri en üst düzeyde almaları gerektiğine değindi.
Kategori: