ABD Başkanı Donald Trump’tan İran Açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, İran’a yönelik açıklama yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump, bugün Türkiye saati ile 19.30’da açıklama yaptı. İran’ın son dönemde kendi üslerine yönelik olarak saldırılar düzenlediğini ancak erken uyarı sistemleri sayesinde bu saldırıdan daha önce haberdar oldukları ve herhangi bir kayıp vermediklerini açıklayan Trump, zararın sadece maddi olduğunu açıkladı. ABD’nin İran’a barış çağrısında bulunduğunu ve İran’ın akıllı bir hamle yaparak saldırılara son verdiğine değinen Başkan Trump’ın bu açıklamasından sonra İran’dan herhangi bir yanıt gelmediği belirtildi.

ABD Başkanı açıklamasında İran’ın nükleer anlaşmadan hemen sonra ABD’ye karşı bazı kötü söylemler içerisine girdiğini ve ‘ABD’ye ölüm’ sloganları atmaya başladığını açıkladı.

İran’ın terörün en büyük sponsoru olduğunu ve terörü güçlendirmeye devam ettiğini açıklayan ABD Başkanı Donald Trump, Tahran yönetiminin son saldırılarından sonra hemen yeni ekonomik yaptırımları devreye sokacak olduklarını ve bu yaptırımların bir süre İran için yeterli olacağını açıkladı.

ABD’nin bugün olası bir karşılık verip vermeyeceği konusunda kesin açıklama yapmayan Başkan Trump’ın bu açıklamaları bazı çevrelerce ”saldırı olup olmayacağı neden açıklanmadı?” karşılığı buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avustralya Yangınları Tüm Dünyanın Gündeminde

Avustralya Yangınları Tüm Dünyanın Gündeminde

Asgari Ücreti Arttırmak İntiharı Önlüyor

Asgari Ücreti Arttırmak İntiharı Önlüyor