Jensen Ackles – Captaın Amerıca

1
Jensen, Steve Rogers rolü için listedeki 2. isimdi. Ama ufak bir uzaylı istilası, cehennem yaratıklarını öldürmekle kıyaslanınca çok önemsiz görünüyor.

Jensen Ackles – Hawkeye

2

Captain America rolü Chris Evans’a verilince, Marvel bu sefer Hawkeye rolü için Jensen ile masaya oturdu. Fakat anlaşılan iblis avlamak Jensen için her şeyden daha önemli.

Sebastıan Stan – Captaın Amerıca

3Aslında Stan ile ilk başta Captain America rolü için deneme çekimleri yapılmıştı. Tahminlerimize göre, ekip kendisine “Sen Bucky Barnes olacaksın.” dediğinde “Bucky Barnes da kim be?” diyerek stüdyoyu terk etmiş olmalı.

Emıly Blunt – Black Wıdow

4

Emily, Iron Man 2 filminde Black Widow olmaya çok yakındı fakat çekimler Gulliver’s Travels filminin çekimleri ile çakıştığı için rolü reddetti. Emily ayrıca Ajan Carter rolünü de reddetti, çünkü devam filmlerinde de oynama zorunluluğu altında kalmak istemiyordu.

Alexander Skarsgard – Thor

5

Seçimlerde finale kalıp, deneme çekimlerinde Thor kostümü giymeye nail olmuş isimlerden biri de Alexander idi. Rolü kapamadı ve ne hikmetse babası Stellan Skarsgard’a Profesör Erik Selvig rolü verildi.

Tom Hıddleston – Thor

6

Loki nasıl Thor olmak istiyordu ise, Tom da başlarda Thor olmak istiyordu. Fakat asla Thor olmayı başaramadı, tıpkı Loki gibi…

Jım Carrey – Lokı

7

15 yıl öncesinde oynadığı “Maske” filminden beri Carrey, Loki rolü için uygun bir aday olarak görülüyordu.

Tom Cruıse – Tony Stark

8

Cruise, 90’lı yıllarda Tony Stark rolüne göz koymuştu. Fakat sonrasında vazgeçti, çünkü o zamanki senaryonun “o kadar da özel” olmadığını düşündü.

Bıll Murray – Batman (1989)

9

Stüdyo yönetmen koltuğuna Tim Burton’ı oturtmadan önce, 60’ların televizyon dizileri tarzında yapmacık bir film çekmeyi düşünüyordu. Teşekkürler Burton!

Jake Gyllenhaal – Batman

10

Cillian Murphy, Henry Cavill, Hugh Dancy ve Christian Bale gibi finale kalan aktörlerden biri de Jake Gyllenhaal’dı.

Dougray Scott – Wolverıne

11

1999 yılında yönetmen Bryan Singer X-Men ekibini toplarken, Kanadalı vahşi rolünü Dougray Scott’a teklif etti. Fakat Mission: Impossible II çekimleri ile çakışmalar yaşandığı için Scott yapımdan ayrılmak zorunda kaldı.

Keanu Reeves – Dr. Manhattan

12

Reeves’in rolü istediği çok barizdi fakat teklifi geri çevirmek zorunda kaldı çünkü o sıralarda başrolünde olduğu The Day the Earth Stood Still (Dünyanın Durduğu Gün) filminin çekimleri yapılıyordu.

Edward Furlong – Spıderman

13

James Cameron 90’ların ortasında ekibini hazırlarken Spiderman için aklında olan isimlerden biride Edward Furlong’du. Hatta Cameron, Dr. Octupus rolü için Arnold Schwarzenegger’le dahi görüşmüştü.

Jım Cavıezel – Cyclops

14

Caviezel rol için Edward Norton, Jude Law gibi dişli rakiplerin neredeyse tamamını elemişti. Fakat Frequency filminde oynayacağı için rolü geri çevirmek zorunda kaldı.

Jennıfer Lawrance – Bella (Twılıght)

15

Lawrance daha sadece 17 yaşındayken Bella rolü için adaylığını koymuştu. Belki de seçilmemiş olmasının sebeplerinden biri de budur.

Henry Cavıll – Edward (Twılıght)

16

Twilight serisinin yazarı Stephanie Mayer’in Edward rolü için favori isimlerinden biri Henry Cavill’di Fakat Cavill role uygun görünmeyeceğini düşündü. Cavill’in geri çevirdiği teklifler arasında Green Lantern, Cedric (Harry Potter), James Bond (Casino Royale) gibi roller bulunuyor.

Kaya Scodelarıo ve Haılee Steınfeld – Katnıss (Hunger Games)

17

Hailee Steinfeld kitapta betimlenen Katniss karakterine birebir uyuyordu ve Kaya Scodelario ise hayranların 1 numaralı adayıydı fakat o zamanlar yeterince tanınmış değildi. Diğer adaylar arasında Chloe Grace Moretz ve Shailene Woodley gibi isimler de vardı.

Scarlett Johansson – Lısbeth Salander (The Gırl Wıth the Dragon Tattoo)

18

Seçmeler için yapılan çekimler çok başarılı olduysa da David Fincher Johansson’ın ucube görünümlü bir hacker rolü için fazla seksi olduğunu düşündü.

Wıll Smıth – Django (Django Unchaıned)

19

Will Smith filmde çok fazla şiddet sahnesi olduğu için teklifi geri çevirdi.

Frank Sınatra – Dırty Harry 

20

Film Frank Sinatra’nın elinde koca bir silahla baş rolü oynaması çerçevesinde planlanmıştı fakat Sinatra çekimler esnasında bileğini kırdı.

Ryan Goslıng – Mr. Salmon (The Lovely Bones) 

21

Çekimlere hazırlanırken Gosling oynayacağı rol için çok genç durduğunu ve 27 kilo almanın iyi bir fikir olacağını düşündü. Yönetmene danışmadan aldığı kilolar kovulmasına sebep oldu.

Leonardo DıCaprıo – Bateman (Amerıcan Psycho)

22

Leo çoktan rolü kapmış ve çekimler başlamıştı. Fakat Gloria Steinem adındaki feminist aktivist, hayran kitlesinin büyük bir kısmı genç kızlardan oluştuğu için bu rolün Leo’nun kariyerini mahvedeceğini söyleyerek protesto çalışmaları başlattı. Sonunda Leo filmden ayrılmak zorunda kaldı.

Robın Wıllıams – Jack (The Shınıng)

23

Kubrick, filmdeki psikopat rolü için Williams ile çalışmak istedi fakat Williams’ın rol için fazla çılgın olduğuna karar verdi. Williams yerine çok daha normal ve daha az psikopat olan Jack Nicholson ile devam etme kararı aldı.

Jeremy Irons – Hannıbal Lecter (Sılence of the Lambs)

24

Irons, Hannibal rolü için ilk adaydı. Fakat artık kötü ve korkutucu adam rollerinde oynamak istemediği için teklifi geri çevirdi.

Al Pacıno – Han Solo (Star Wars)

25

Al Pacino rolün ilk teklif edildiği isimlerden biriydi fakat senaryoyu anlamadığını söyleyerek teklifi geri çevirdi.  God Father filmlerinden sonra fazlasıyla yorgun düşmüştü.

Tım Roth – Professor Snape (Harry Potter)

26

Alan Rickman’dan önce yapımcılar rol için Tim Roth’u uygun görüyordu. Fakat Roth, Tim Burton’ın yeniden çekeceği Planet of Apes filminde oynamak istediği için rolü kabul etmedi.

Mark Wahlberg – Ennıs (Brokeback Mountaın)

27

Senaryonun 15 sayfasını okuduktan sonra korktuğunu, çünkü rolün çok fazla hazırlık gerektirdiğini söyleyerek teklifi geri çevirmiş Mark Wahlberg. Katolik bir rahibin tavsiyelerini dinleyerek rolü kabul etmediği yönünde söylentiler de mevcut.

 

FİLM ÖNERİLERİ 2020 – Ne İzlesem Diyenlere En İyi Filmler Listesi
Kategori: