Kısa süre içerisinde 13.000 dolardan 7.000 dolar ve sırası ile 6.900 dolara kadar fiyat gerilemesi yaşayan Bitcoin bugün 300 dolar kadar değer kaybına uğradı. Kısa süre içerisinde piyasa uzmanlarına bakılırsa değer kaybetmeye devam etmesi öngörülen BTC’nin yakın zamanda tekrar 400 dolar değer kaybına maruz kalmasının mümkün olabileceği belirtiliyor. Tom Lee ve diğer kripto para analistlerine göre fiyatın düşmesi veya değer kaybetmesi kısa vadede mümkün olsa da uzun vadede yatırımcılar Bitcoin fiyatı üzerinden daha büyük kazançlar elde edebilir.

Piyasada 10.000 dolar beklentileri sürüyor

Bitcoin Fiyatı 7.500 Dolara Geriledi

Kripto para birimi piyasasında 10.000 dolar beklentileri sürerken, bazı kripto para sahiplerine göre ise 10.000 dolar kısa vadede beklenmemesi gereken bir fiyat seviyesi. Bitcoin’i yükseltecek olan en büyük hamle olarak kripto para balinası olarak bilinen kişilerin milyarlarca dolarlık alım yapmaları gerektiği belirtilmekte.

Kısa vadeli yatırımcıların bu dönemde alım yaparken çok daha fazla dikkatli hareket etmeleri, aksi durumda ise piyasada zarara uğramalarının çok fazla mümkün olabilecek olduğu belirtilmekte. Yatırımcıların bu dönem içerisinde en az 3 aylık veya 6 aylık yatırımlara yönelmeleri öneriliyor.
Kategori: