Çin’in tamamında yaygın olan corona virüs dolayısı ile Çin büyük ekonomik problemler ile karşılaştı. Çin vatandaşları farklı ülkelere ziyaret etmek istese bile ziyaret edemezken, ABD’den yapılan 100 milyon dolarlık yardım teklifleri bile Çin ekonomisinde yaşanacak olan geçici hasarı kapatmaya yetmeyecek gibi. Çin yönetimi corona virüs dolayısı ile ülkede ciddi sorunlar yaşandığını hissettirmiyor olsa da, ülke genelinde yaşanan sorunlar her geçen gün daha fazla artıyor. Karantina uygulanan bölgelerde insanlar evlerinden çıkmak istiyor ancak çıkamıyor, bazı bölgelerde ise bir evden sadece 1 kişinin çıkmasına izin veriliyor.Corona Virüs Kontrol Altına Alınıyor

Pekin tarihin en ağır salgınlarından birisi ile karşı karşıya kalırken, yönetimin bu tür bir duruma hazır olmadığının anlaşılması da ülkede sorunlara sebep oldu. Yeni ve reformcu hükümetlerin kurulması gerektiğine değinen birçok Çinli, ülkede yaşanan salgının bu kadar yayılmasının ardında tek suçlunun bu salgını gizlemeye çalışan üst düzey Pekin yöneticileri olduğunu düşünüyor.

30.000’den fazla insan hasta, 1.000’den daha fazlası öldüCorona Virüs Kontrol Altına Alınıyor

Son rakamlar 30.000’den daha fazla insanın corona virüs dolayısı ile tedavi altına alındıklarını, bazı insanların hastanelerde, bazılarının evlerde, bazılarının ise otellerde tedavi altında oldukları açıklandı. Karantina uygulamalarının iyi sonuçlar verdiğini açıklayan Pekin Halk Sağlığı Bakanlığı, bu sayede corona virüsünün yayılmasının önüne geçebildiklerini ve daha fazla insanın enfekte olmasını engelleyebildiklerini açıkladı.

30.000’den daha fazla hastanın olmasına rağmen Çin Ankara Büyükelçiliği her gün görülen vakaların 800’den 370’e kadar gerilediğini açıkladı.

Bu açıklamalardan sonra corona virüsünün %100 kontrol altında tutulmadığı bir kez daha anlaşıldı. Ancak vaka sayısının azalması sayesinde virüsün kısa süre içerisinde günde 100’den daha az insanı etkilemesi ve bu sayede kısa süre içerisinde olmasa bile birkaç ay içerisinde tamamen yok olmasının mümkün olabileceği tahmin ediliyor.
Kategori:

Etiketler:

,