Türkiye kadın cinayetlerini tartışmaya devam ederken artık kadın cinayetleri büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Kadın cinayetlerinin oranı rekor üzerine rekor kırarken yargı sisteminde bu tür olaylara karşı daha fazla ve çok ceza verilmesini isteyen vatandaşlar çözümün bununla da sınırlı kalmaması gerektiği konusunda ifadeler kullandı.

19 yaşındaydı ve belki de ne hayalleri vardı denilebilecek yaşta bir insan tarafından bıçak darbeleri ile beklemediği bir anda öldürüldü Güleda Cankel. Cankel bu durumun olabileceğini düşünmüyordu ve bu tür bir hamle yapabileceğini belki de aklına bile getirmemişti bir süre beraber olduğu, bazen mutlu olduğu günlerin ortağı eski sevgilisinin. Ancak o sevgili beklemediği bir şekilde kendisinin katili oldu ve eski mutlu günleri unutarak kin ve nefretle veya başka bir sebeple 19 yaşındaki Güleda Cankel’i ölümüne bıçakladı. 19 Yaşındaydı, Son Kadın Cinayetleri Kurbanı: Güleda Cankel

Bugün polis ekiplerince yakalanan katil Zafer P. Instagram hesabından ise siyah fonda yaptığı paylaşımlar ile sanki bir kimseyi öldürmemiş gibi davrandı ve kendisinin pişman olmadığı konusunu da açıkça gösterdi.

19 yaşında bir insan öldürüldü!

Bugün belki de Türkiye’de 1 kişi değil, birden fazla kişi öldürüldü ama gündeme Güleda Cankel geldi. 19 yaşındaki genç kadının ölümünden sorumlu olan katilin ne kadar süre ceza alacağı merak edilirken, beraberinde bazı soru işaretleri de kendisine yanıt arıyor. 19 Yaşındaydı, Son Kadın Cinayetleri Kurbanı: Güleda Cankel

Kadın cinayetlerini nasıl önleyebiliriz? Veya neden Türkiye’de kadın cinayetleri çok daha fazla? Bu konulara yanıt arayan birçok insan bu konuda sorularına yanıt bulamıyor. Bu konuda hükümetin cezaları arttırması ve cahil bırakılan insanların halk eğitim merkezlerinde eğitilmesini doğru bulanlar varken, bazılarına göre ise bu cinayetleri durdurmak ancak çok ağır cezalar ve cahilliği azaltacak zorunlu sosyal eğitimler sayesinde mümkün olabilir.
Kategori: