Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok: Ukrayna Uçağını Füze Vurmuş Olabilir

Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok, AB Dışişleri Bakanlığı toplantısı sırasında basına açıklama yaptı.

Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok, açıklamasında Ukrayna uçağının İran tarafından düşürülmüş olabileceğini ve bu uçağın İran füzeleri tarafından düşürülmesi üzerinde durduklarını açıkladı. Kanada’dan yapılan açıklamada uçağın İran tarafından düşürüldüğüne dair çok delilleri olduğu ve bu konuda henüz hükümetin gerekli adımları atmaya devam etmesine rağmen çalışmaların sona ermediği açıklanmıştı.

Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok, tarafından da yapılan açıklamada İran’ın füzelerinin uçağı vurarak 176 insanın ölmesine sebep olmuş olabileceği belirtildi.

İran yönetimi yarın bu konuda bir açıklama yapacaklarını belirtse de AB’nin İran’ın tutumlarına göre yaptırımlar uygulamasının mümkün olacağı açıklandı. Avrupa Birliği bugüne kadar İran’a verdiği tavizler nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump tarafından sık sık eleştirildi ve sık sık daha fazla yaptırım uygulaması istendi.

İran ise AB’yi sürekli tehdit ederek hareket etti ve sonunda nükleer anlaşmaların hiçbirisine uymayacaklarını ilan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sevgilinin Seni Aldatmış Olup Olamayacağını Söylüyoruz

Bu Evet-Hayır Testi Gelecek Sevgilinizin İyi Biri Olup Olmadığını Gösterecek

Dünyada Az Bilinen Şeyler

Az Bilinen Dünya’nın En İlginç Bilgileri, Ufkunuzu 2’ye Katlayacak! [2020-Güncel Bilgiler]