Dil öğrenirken alınan eğitimin görsel ve işitsel kanallarla da takviye edilmesi daha iyi bir sürecin yaşanmasını sağlayacaktır. İyi ve akıcı bir dil eğitimim temel aşamaları iyi dinleme pratikleri yapmaktan geçmektedir. Dinleme / Listening diye geçen bir kavramdır ve öğrenme sürecinin vazgeçilemez öneme sahip bir parçasıdır.

Bu arada, EVDE İNGİLİZCE ÖĞRENME başlıklı konumuza mutlaka göz atın!

İngilizce Öğrenme Aşamaları

Dinleme konusunda eğlenceli metotlar bularak yaptığınız işten de keyif alabilirsiniz. Evde ilginizi çeken bir filmi seyredebilir ve yine orijinal altyazı seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Hayranı olduğunuz bir müzik sanatçısının ya da grubun yine dinlemekten zevk aldığınız bir albümü ile siz de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce tercüme sitesi hizmetleri yardımıyla ilk aşamada dinlediğiniz şarkılarının anlamı hakkında fikir edinebilir ve söyledikçe de orijinal telaffuzunuzun gelişimine de katkı sağlamış olursunuz.

Yabancı Dil Öğrenmek İsteyenlere Tavsiyeler

  • Dil eğitiminde ilk adım verilecek kesin bir kararla başlayabilir. Kararınızı verin, hedeflerinizi belirleyin ve koyduğunuz zamana göre planlarınızı uygulamaya alın.
  • Gramer öğrenmeye başlayarak işin pratik kısmını sakın ihmal etmeyin. Her şeyden bir şeyler çalışmak, konuşmak, dinlemek ve yüksek söyle tekrar yapmak sizi hedeflerinize ulaştıracaktır.
  • Ezber yapmayın. Yeni öğrendiğiniz kelimeleri hafızaya alabilmek için mutlaka cümle içinde kullanma tekniğini uygulayın.
  • Bilinçaltı sesli konuşmayı çok sever. Siz de ayna karşısına geçerek karşınızda bir yabancı varmış gibi öğrendiğiniz konuları cümlelere dökerek kendinize bir drama sahnesi yaratabilirsiniz.
  • Dünyada istediğiniz her milletten arkadaş bulabileceğinizi unutmayın. Bunun için sosyal medya kanallarını kullanmayı da ihmal etmeyin. Eskiden uygulanılan mektup arkadaşı uygulaması bugün anlık iletişim ile ekran karşısından da sağlanabilir.
  • Cesur olun yanlış yapmaktan asla korkmayın. Bugün Türkçe konuşurken de hatalar yapmıyor musunuz? Hatalar sizin gelişiminiz üzerinden en etkili malzemeler olacaktır.

Dil Öğrenmenin En Etkin Yolu: Dinlemek ve Konuşmak

Dil öğrenmenin en etkin yolu dinlemek ve konuşmaktır.

Dil biliyor olmanız tercüme yapabileceğiniz anlamına gelmez. Örneğin dili iyi seviyede biliyor olsanız bile tercüme yaparken ciddi anlam bozukluklarının olduğunu fark edeceksiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için özellikle de ticari alanlarda tercüme hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Piyasada bu hizmeti veren şirketler arasında kendi kriterlerinize en uygun olanı seçerken fiyat politikalarını da gözden geçirmeniz önerilmektedir. İngilizce tercüme fiyatlarına sitenin web sayfası üzerinden ulaşabilir aklınıza takılan sorular için de iletişime geçerek cevap alabilirsiniz. Yapılan tercüme hizmetlerinin fiyatlandırma aşamasında pek çok farklı kriter öne çıkmaktadır.

Dil öğrenirken sadece dinlemeyin. Aynı zamanda da dili konuşmanız gerekiyor. Eğer sadece dinliyor ve anlıyorsanız dili öğrendiğiniz anlamına gelmez. Dil ile alakalı bolca yazmak ve aynı zamanda da konuşmak gerekiyor. Türkiyede dil öğnirken ya yanlış konuşursam korkusu hakimdir. Eğer konuşurken yanlış yapmazsanız dili hiç bir şekilde öğrenemezsiniz. Bunun için bolca pratik yapmalısınız. Bugün internet üzerinden yabancı ülkede yaşayan kişilere çok kolay şekilde ulaşabilmektesiniz. İnterneti ve teknolojiyi kullanarak istediğiniz dili kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
Kategori: