İnsanların zaman zaman daha verimsiz oldukları ve olabildikleri her zaman bilinen bir gerçektir. Bir insanın daha verimli olabilmesi için daha enerjik olması gerekir, daha enerjik olması için ise mutlu olması gerekir. Mutlu olmak için özellikle her şeyin yerli yerinde olması gerekmektedir.

Daha verimli olmak, daha iyi sonuçlar almak için özellikle uymanız gereken önerileri tek bir liste halinde toplamak mümkün olmasa bile, özellikle de verimli bir çalışma ve yaşam için bu öneriler çoğu insanın hayatını kurtaracak öneriler olabilir.

Daha İyi UyuyunVerimli Bir Yaşam İçin Uyulması Gereken Öneriler

Mutlaka her gün en az 6 saat uyumaya özen gösterin. Çok fazla çalışıyor olabilirsiniz ve çok fazla yoruluyor ve az zamanınız kalıyor olabilir. Bu sebeple uykuya daha az zaman ayırıyor olabilirsiniz. Ama şöyle de bir durum var; her gün en az 6 saat boyunca uyumak verimlilik için son derece önemlidir. Daha verimli bir yaşam elde etmek, daha mutlu ve enerjik olabilmek için gerekirse kişisel zamanınızın bir kısmını uykuya ayırmak en doğru karar olabilir. Eğer zamanınız varsa her gün 7.5 saat kadar uyku uyumakta sizin daha enerjik olmanızı sağlayabilir.

Daha enerjik olmak için kendinizi kaç saat uyuduğunuzda enerjik ve verimli hissediyorsanız o kadar saat uyumak önemlidir.

Kafeinli İçecekler İçin

Her gün kafeinli içecekler içmek sizi büyük bir kafein bağımlısı yapmaz! Bu yanlış bir yalandır. Kafein miktarınızı günlük olarak sınırlayın. Örneğin gün içerisinde 3 bardak kafeinli içecek içmek bağımlılık yaratmaz ancak sizi daha verimli bir güne hazırlayabilir. Günde en az 1 bardak kafeinli içecek içerek güne başlarsanız – kaldı ki bu kahve olmak zorunda değil, kola veya diğer kafeinli gazsız içeceklerde olabilir – daha verimli bir gün geçirirsiniz.

Telefonunuzla İlgilenmeyin

Eğer ki işiniz telefonla değilse ve işiniz arasında telefonla ilgileniyorsanız telefonu elinizden bırakın ve görmeyeceğiniz bir çekmece veya masaya koyarak hareket edin.

Öğle Arası VerinVerimli Bir Yaşam İçin Uyulması Gereken Öneriler

Her gün mutlaka 30 dakika kadar iş arasında öğle saatlerinde hafif bir keyif molası vermeye çalışın. Kendi işiniz olsun veya olmasın mutlaka ara verecek bir zaman dilimi yaratın. 30 dakika ara sizin günün geri kalanını çok iyi verimli geçirmenizi sağlayabilir.

Çok Uzun Aralıksız Bir Yere Bakmayın

Mutlaka 20 dakika bir yere sabit bakıyorsanız 5 saniye farklı bir yere bakın. Bu sizin gününüzün verimli geçmesini sağlarken, aynı zamanda gözlerinizin bozulmasını da engelleyecek küçük görünen ama büyük önemli bir kuraldır.