Kripto paralar söz konusu olunca birçok insan henüz kripto paraları bilmediği için dolandırılmaya müsait durumda. İnsanlar kripto para birimlerinin ne olduğu, nasıl olduğu ve kim tarafından üretildiği hakkında bilgi sahibi olmadıklarından ötürü Türkiye’de ve tüm dünyada daha fazla dolandırılmaya açık durumdalar. Bitcoin Safiye adı ile tanınan ve Aydın’da ikamet ettiği öğrenilen genç bir kadının kılıktan kılığa girerek tam 375 milyon lira değerinde bir Bitcoin dolandırıcılığı eylemine imza atması bölge halkında şoke etkisine sebep oldu. Bölge halkı bu kadar büyük bir kripto para dolandırıcılığı olayının kendi bölgelerinde olmasının dışında bu kadar fazla paranın sadece 50’den az insandan toplanmasının nasıl mümkün olduğunu sorgulamaya başladı.Bitcoin Dolandırıcılarının Sayısında Rekor Seviyede Yükseliş!

Bitcoin dolandırıcısı Safiye olarak adı medyada çıkan genç kadın mahkemeye çıkarıldı ve hakime battığını, bu sebeple kayıplara karıştığını ancak kendisinin tüm kripto paraları geri ödeyeceğini açıkladı.

Bitcoin’den batılır mı?

375 milyon liralık Bitcoin sahibi olarak batmanın imkanı yok. En azından bugünün koşullarında 20 milyon ya da 50 milyon kadar kayıp olsa bile tamamen tüm paranın batmasının her dakika satış bile yapılsa imkanının olmadığı açık. Çok açık olan bu konuya rağmen Bitcoin Safiye’nin mahkemeye böyle söylemesinin nedeni paraları geri vermek istememesi ve kripto paralara hakim tarafından da müdahale edilemiyor olması olabilir. 15 yıl veya 5 yıl yatıp çıktığında bu kripto paralara tekrar erişebilecek olan Bitcoin Safiye’nin belki de o zamana kadar bu parasının 5 milyar liranın üzerine bile çıkması mümkün ve durdukça değerlenen bir dijital para Bitcoin.

Bitcoin dolandırıcılarına karşı dikkatBitcoin Dolandırıcılarının Sayısında Rekor Seviyede Yükseliş!

Eğer biri veya birileri kurumsal olsun veya olmasın size Bitcoin ile daha fazla kazanç vaat ediyorsa hemen oradan uzaklaşın. Bitcoin’den kazanç elde edecek olduğunu ifade ederek sizi yanına çekmeye çalışan ve sizden kazanç elde etmeye çalışanlardan mutlaka uzak durun. Kripto para birimleri dolandırıcıları sizi daha fazla kazanç ve kısa sürede yüksek bir para kazanma umudu ile kandırabilir. Bu tür kişilerden uzak durarak dolandırılmaktan kaçınabilirsiniz.

*Bitcoin asla hemen kazandıracak bir yatırım olmayabilir. Bazen bir anda kazandırabilir ama bu zamanı bilen kişiler maalesef sadece kripto para birimi balinalarıdır.

Kategori: