İnsanlar olarak hayatımızda atalarımızdan beri devam eden bir gerçek var: Cinsellik! Bazen dini nedenler, bazen diğer sebepler nedeniyle dünyanın bazı ülkelerinde cinsellik bir tabu olabilir ama bu ülkelerde de insanlar cinselliklerini kapalı kapıların bir adım ardında yaşarlar. Eğer yaşamıyor olsalardı bugün birçok ülkede nüfus bu kadar fazla olamazdı, evlilikler gereksiz bir hale gelebilirdi. Artık insanlar evlenmeden çocuk sahibi olmayı tercih edebiliyor olsalarda bu bizim toplumumuzda henüz kabul görebilecek bir şey değil.

İnsanlar tarihten beri cinsel birliktelikler sayesinde dünyada popülasyonlarını hayvanlara karşı arttırdılar ve bugün dünyada hayvandan çok insan yaşamasının nedeni insanların cinsel birliktelik yaşamaları ve bunun bir sonucu olarak erkeğin kadınla birlikteliğinin ardından bebeğin yani yeni bir jenerasyon olarak gelecek nesillerin dünyaya gelmesini sağlarız.

Peki hamilelikte cinsel ilişki nasıl olmalıdır?

İlk 3 ay sorunsuz cinsel yaşamınıza devam edebilirsiniz

Hamilelikte Cinsel Yaşam Hakkında 5 Doğru Bilgi!

Hamileliğinizin ilk 1 ayı zaten hamile olduğunuzu anlamanız mümkün olmayabilir. Bu sebeple ilk 1 ay içerisinde mutlaka eşinizle cinsel birliktelikler yaşamış olabilirsiniz hiç problem değil! İlk 3 ay boyunca eğer aşırı kusma, aşırı fazla halsizlik yoksa ve sizde istiyorsanız cinsel yaşamınıza daha yavaş hareketler ile devam edebilirsiniz. İlk aylar düşük riski daha fazla olduğu için çok sert hareketlerden kaçınarak ve çok fazla efor harcamadan cinsel birlikteliklere kucak açmak daha doğru bir hareket olur.

Cinsel ilişki 3-6 ay arası da devam edebilir

Hamilelikte Cinsel Yaşam Hakkında 5 Doğru Bilgi!

Hamileliğin ilk 3 ayından sonra 3-6 ay arasında da cinsel ilişki rahatlıkla sürebilir. Bu süre içerisinde karın daha hafif olacağı için cinsel ilişki yaşamakta sakınca olmaz. Ancak 6. aydan sonra eğer bazı zorluklar çekiyorsanız cinsel birliktelik yine devam edebilir ancak hareketlere çok daha dikkat ederek cinsel birliktelik yaşamak daha doğru olabilir. Bazı uzmanlar doğuma kadar cinsel ilişki yaşanabilecek olduğu konusunda görüş bildirmekteler.

Kanama Varsa Derhal Durun!

Hamilelikte Cinsel Yaşam Hakkında 5 Doğru Bilgi!

Eğer cinsel birliktelik içerisinde iken kanama, akıntı veya benzer sorunlar meydana geldi ise derhal durmak en doğrusu olabilir. Kanama eğer çok fazla ise doktora görünmekte fayda olabilir.

Cinsel Organ Bebeğe Zarar Vermez!

Hamilelikte Cinsel Yaşam Hakkında 5 Doğru Bilgi!

Halk arasında Türkiye’de ve dünyada ”hamileyken erkekle kadın cinsel ilişki yaşamamalı, erkeğin cinsel organı (penis) bebeğin başına değer ve bebek düşebilir veya sakat kalabilir” gibi bilimsel olarak hiçbir gerçekliği olmayan bir takım iddialar olabilir. Erkeğin cinsel organ boyutu ne kadar büyük olursa ve ne kadar kalın olursa olsun bebeğe zarar vermesi mümkün değildir. Erkeğin cinsel organının bugüne kadar dünyada bebeğe zarar verdiği asla görülmemesi ile birlikte uzmanlar hamilelikte cinsel ilişkinin yaşanmasının doğumu daha kolaylaştırdığı için çok yorucu olmayacak şekilde doğru hareketler ile önerildiğini açıklamaktadırlar.

Sperm Zarar Vermiyor!

Hamilelikte Cinsel Yaşam Hakkında 5 Doğru Bilgi!

Hamile bir kadına sperm herhangi bir zarar veremez, yeni bebek oluşumu mümkün değildir. Cinsel birliktelikte spermler bebeğe asla ulaşamaz ve bebek bir kese içerisinde korunur.

Eğer cinselliğinizi engelleyebilecek bir problem bulunmuyorsa rahatlıkla cinsel ilişkiye devam edebilirsiniz. Çevrenin ne dediği sizin özelinizi ilgilendirmez, tabuları yıkmanın zamanı geldi geçiyor bile, 2020’ye gittiğimiz bilimin rol oynadığı bir dünyada sınırlı yaşam süremiz var ve bu süre içerisinde tabuları değil, isteklerimizi yerine getirmeliyiz.
Kategori: