İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kişisel sosyal medya hesabından bir duyuru yayınladı. Açıklamasında kendisinin COVID-19 süresinde alınan kararlara uygun olmayarak aldığı 2 günlük sokağa çıkma yasağı kararının hatalı olduğunu, bu nedenle kendisinin istifa ettiğini duyurdu.

Bir görsel yazılı duyuru ile istifasını paylaşan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.

Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiçbir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın… Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum… Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık… Allah Milletimizi korusun… Saygılarımla Süleyman Soylu
Kategori: