Türkiye’ye karşı yeni yaptırımlar uygulamak isteyen ve bunları kısa süre içerisinde hayata geçirme yetkisine sahip olan ABD yönetiminden bugün korkutan bir açıklama geldi. Türkiye ekonomisini İran ve Venezuela’ya çevirmelerinin her an artık mümkün olduğunu, henüz bununla ilgili adım atmadıklarını ancak adım atmayacakları anlamına gelmediğini açıkladı.

ABD Maliye Bakanı Steven Mnuchin bugün bu açıklamasıyla birlikte Türkiye’nin finans kurumlarını da uyardı.

Türkiye’ye Çok Yönlü Yaptırımlara Hazırlanıyor!

ABD Maliye Bakanı’ndan Türkiye Açıklaması: Türkiye Ekonomisini Kapatırız, Ortadan Kaldırırız!

ABD Maliye Bakanı Steven Mnuchin açıklamasında ”Trump ABD’li yetkililere Türkiye’yi hedef alabilecek güçlü yaptırım yetkisi veren yeni bir kararname imzaladı. Zorunda kalırsak Türkiye ekonomisini işlevsiz hale getirebiliriz” diye konuştu. Bu açıklamalar sonrasında Türkiye’ye yönelik kesin olarak yaptırım uygulanmayacağını sadece belirli koşullar mevcut olursa yaptırımlar uygulanacağını basına açıklayan yetkili, Türkiye’nin ‘sınırları aşması’ durumunda çok büyük yaptırımların kapıda olduğunu ve ekonomik olarak artık bir Türkiye’nin ‘olmayacak’ olduğunu açıkladı.

IŞİD Açıklaması Yaptı

ABD Maliye Bakanı’ndan Türkiye Açıklaması: Türkiye Ekonomisini Kapatırız, Ortadan Kaldırırız!

“Başkan, Türkiye’nin tek bir IŞİD savaşçısının bile kaçmasına izin vermemesinin zorunlu olduğunu açıkça söylemek istiyor”  diye sözlerini devam ettiren bakan Mnuchin, Türkiye’yi bu konuda kesin olarak uyardıklarını ve hiçbir terör örgütü militanının kaçmasına müsade etmemesi gerektiğini açıkladıklarını ifade etti.

”Yaptırımlar Hemen Uygulanmayacak’

ABD Maliye Bakanı’ndan Türkiye Açıklaması: Türkiye Ekonomisini Kapatırız, Ortadan Kaldırırız!

Steven Mnuchin, Türkiye’ye yönelik olarak yaptırımların hemen uygulanmayacak olduğunu açıkladı. Türkiye’yi uyardıklarını ve finans şirketlerinin her an yaptırıma hazır olması uyarısında bulunan Steven Mnuchin bu konunun önemli olduğunu ve Başkan Trump ile birlikte Dışişleri Bakanlığı ve ABD Hazine Bakanlığı arasında görüşmelerin devam edecek olduğunu açıkladı.

Türkiye’ye yönelik herhangi bir yaptırım uygulanacak mı, yoksa uygulanmayacak mı bunu bir süre sonra zaman belirleyecek.
Kategori: