Hepimiz insanız ve içimizde yaşayan trilyonlarca bakteri olduğunu bilenlerimiz var. En temiz insan siz bile olsanız vücudunuz bakteri ve mikroplar ile dolu. Kendinizi isterseniz en güçlü antibiyotikleri kullanın, isterseniz en iyi dezenfektanlar ile cildinizi temizleyin vücudumuzda olan bakterileri temizlemek mümkün değil. Bu bakterileri temizlemek istesek bile temizleyemediğimiz gibi bunları temizleyebiliyor olsak belki ölebiliriz ve yaşamımız durabilir.Tuvaleti Geldiğini Zannetmişti Ama 9.7 Metrelik Tenya Çıktı!

Tüm bunlar insan hayatı için görünmeyen ancak önemli olan detaylar. Bağırsak parazitlerini hayatınızda belki mutlaka duymuşsunuzdur. Tenya olarak adlandırılan ve daha çok hayvanlarda görülen bu parazitler bazen insanlarda da olabiliyor. Ölüme sebep olmayan ancak kilo ve benzer sağlık sorunlarına neden olabilen tenyalar genellikle insan vücuduna pişmemiş veya az pişmiş et ve et türevi yiyeceklerden geçiyor.

Herhangi bir kırmızı et veya tavuk eti yediniz ama bu eti iyi pişirmediniz, az pişmiş seviyorsunuz, bağırsak parazitleri ile yüzleşmeye yakınsınız demektir. Herkes için değil ama ne zaman ve kim için bu durumun olabileceğini önceden bilebilmek mümkün değil. Vegan olanlarda bile bu bağırsak parazitlerine rastlamak mümkün ki bunu engelleyebilecek hiçbir şey yok.

Tuvaleti Geldiğini Zannetmişti Ama 9.7 Metrelik Tenya Çıktı!

44 yaşındaki Rus Kritsada Ratprachoom adam ise bir süre önce tuvalete girdiğinde anüsünde bir şeylerin hareket ettiğini farketti. Tuvaletinin geldiğini zanneden adam daha sonrasında ise bir şeylerin ters gittiğini hissetti ve anüs kısmında canlı bir şey olduğunun farkına vardı. (tam bir kabus!)

Ardından tuvaletten kalktığında eline canlı bir şeyler geldiğini farketti ve çektikçe daha fazla geldiğini anladı. 9.7 metrelik bir tenya yani bağırsak parazitinin bağırsaklarından canlı canlı acısız bir şekilde çıkışını izleyen adam daha sonrasında bu olayla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Hindistan’da çok yaygın

Tuvaleti Geldiğini Zannetmişti Ama 9.7 Metrelik Tenya Çıktı!Tuvaletlerin kişisel hale gelmediği zamanlarda ve bugün 700 milyon insanın tuvaletinin olmadığı Asya ülkesi Hindistan’da bağırsak parazitlerine sık sık rastlanıyor. Parazitlerin boyunun metrelerce olabileceği ve karın ağrısı gibi sorunlara neden olabilecek olduğu gibi kilo almada problem veya bağırsak hareketlerinde problemler yaşanabilecek olduğu biliniyor.

Kritsada Ratprachoom kendisinin olaydan hemen sonra doktora gittiğini ve herhangi bir tedaviye gerek olmasa bile bu durumla karşı karşıya kalmamak için daha fazla dikkat edecek olduğunu açıklayan binlerce insandan sadece 1 tanesi.

Kaynaklar Ve İleri Okuma:

https://www.iflscience.com/health-and-medicine/man-pulls-32foot-tapeworm-out-of-his-anus/

Kategori: