Toplumda ”başım ağrıyor” yalanını sık sık duymuşsunuzdur, yan komşu Necati abi kahvede bunu anlatabilir, veya arkadaşlar arasında söz konusu bu durumlar gündeme gelebilir. Erkekler arasında bu tür konular toplumun bir bölümünde konuşulurken, evli olan çiftlerin özellikle cinsel yaşamları bir sır olarak kalır genelde. Kadınların erkeklere göre cinsellikten daha çabuk soğuması, daha az istekli olmalarının ardında yatan sebeplerden bir tanesi de aslında biyolojik bir nedenden dolayı kaynaklanıyor. Kadınların vücudundaki hormonlar cinsel olarak istekte bulunmalarına sebep olsa bile belirli bir yaştan sonra vücut herhangi bir boşalma ihtiyacı da olmadığı ve yaşında etkisi ile cinsellikten soğuyor.

Kadınlar boşalma ihtiyacı hissetmiyor

Kadınlar neden erkeklere göre cinsellikten çabuk soğuyor?

Erkekler ergenlikten itibaren vücudunda oluşan spermi dışarı atmak zorunda olurlar. Eğer 18 yaşında genç bir delikanlı yetişkin vücudundaki spermi dışarı atmaz ise aklına sürekli cinsellik gelir ve bu erkekler için her yaşta geçerlidir. Eğer erkek sağlıklı ise bunu yapmak zorundadır ve yapmadığı durumlarda işine odaklanamaz, cinsellik konusunu sık sık düşünür ve sperm öncesi sıvılar genellikle iç çamaşırını pisletebilir. Kadınlarda ise bu durum yoktur. Bu konu utanılacak bir konu değil, insanız ve insan olmanın gerekliliklerini yerine getirmek zorundayız.

Nasıl her gün az veya çok yemek yiyor ve içecek içiyorsa erkekler için spermlerinde vücuttan kendi gayretleri veya başkasının kendisine yardımcı olması bunlar olmuyor ise kendiliğinden boşalmaları gerekiyor.

Erkek vücudunda spermleri depolayan keseler 1 litre değil, çok daha düşük ve bu sebeple de erkek vücudunda üretilen spermlerin ortalama olarak 7 günde 1 kez boşaltılmadığı durumlarda kendiliğinden idrarla birlikte bile dışarı atılması mümkün olabiliyor (idrar yaparken sperm gelmesi durumu çok nadir rastlanır ve bu genellikle idrardan farklıdır)

Kadınlar daha erken soğuyor, daha az zevk alıyor

 

Kadınlar neden erkeklere göre cinsellikten çabuk soğuyor?

Kadınlar erkeklere oranla cinsellikten daha az zevk alıyor. Erkekler boşalacakları saniyeler kendilerini kaybederken, ardından ise oldukça büyük bir rahatlama hissedebiliyorlar. Kadınlarda ise bu durum çok daha zor ve daha az rastlanıyor. Birçok kadın orgazm olamıyor ve partneri ne kadar iyi olursa olsu orgazm olacağı dakikaya kadar zorlanmak istemiyor.

Yani işin özü olay biyolojik sebeplerden dolayı kadın ve erkeklerin vücut farklıklarından kaynaklanıyor. Erkekler yaşlı olsalar bile belirli sürelerde boşalmak zorundalar ancak kadınlar için kendilerini cinselliğe iten bir sebep yok. Erkeklerin tarih boyunca vücut cinsel sıvısı spermi boşaltmak için çeşitli mastürbasyon yöntemleri kullandıkları ve bu yöntemlerden en popüler olanının ise el kullanımı ile olduğu biliniyor.

Kadınlar neden erkeklere göre cinsellikten çabuk soğuyor?

Erkeklerin cinselliğe tarih boyunca daha düşkün oldukları, bunun gerek zorunluluktan, gerek ise neslinin devamını sağlamak ve daha güçlü olmak için çaba harcadıklarına kafa yorulmuştur. Genç erkeklerin özellikle cinsel olarak daha fazla istekli oldukları tarih boyunca asla değişmemiş olup bugünde günümüzde genç yetişkinlerin cinsel yaşam konusunda kendi yaşıtları arasında giderek düşen ilk cinsel ilişki yaşı ile bu durum kendisini göstermektedir. Bazı kadınların bazı erkeklere göre daha çok cinsel arzusunun olması ise istisna olmayıp bu duruma da sık olmasa da özellikle belirli yaşlarda daha fazla rastlamak mümkün.
Kategori: