Herkes tarafından son yıllarda otellere oranla daha çok kullanılmaya başlanan Airbnb insanlara özellikle gençlere çok büyük imkan sunuyor. Otellere daha yüksek ücret ödemek yerine daha iyi durumda olan villa tipi evlerde 1 gün parasına 3 gün kalmak mümkün hale geldi. Artık daha fazla ev sahibi bu yöntem ile para kazanırken bir yandan ise ev kiralamanın fiyatları her geçen yıl daha fazla artıyor.

Airbnb’de ev kiralamanın en pahalı olduğu bölgeleri bir araya getirdik.

Miami, ABD – 215 DolarAirbnb Ev Kiralamanın En Pahalı Olduğu 5 Yer 2019

ABD’nin özellikle sıcak havaları, geniş ve güzel sahil ve plajları ile ünlü Miami’de Airbnb’de ev kiralamanın ortalaması 215 dolardan başlıyor ve bu rakamlar evden eve göre değişiyor. 800 dolar üzerinde, hatta 1.500 dolar üzerinde de lüks villalar bulmak mümkün olsa da çoğu ev ortalaması 215 dolar seviyesinde. Eğer tam sahil karşısında lüks rezidans kiralamak istiyorsanız gözden yaz aylarında özellikle tatilcilerin yoğun olduğu bir dönemde 2.900 doları geçen bir bedeli çıkarmalısınız.

Boston, ABD – 205 DolarAirbnb Ev Kiralamanın En Pahalı Olduğu 5 Yer 2019

ABD’nin Boston bölgesinde Airbnb’de ev kiralamak yine en pahalı seçeneklerden birisi gibi olsa da bölge zaten genel olarak çok pahalı olduğu için bu fiyatlar normal karşılanıyor. Bölgede bazen 500 dolar üzerinde villa bulmak mümkün olsa da çoğu ortalam 205 dolar ve civarında seyrediyor. ABD’nin diğer bölgelerine oranla Boston Airbnb’de daha pahalı kiralama ortalamasına sahip.

New York, ABD – 200 DolarAirbnb Ev Kiralamanın En Pahalı Olduğu 5 Yer 2019

New York birkaç sene öncesine göre artık daha fazla ödeme yapmanız gereken bölgeler arasında yer alıyor. New York’ta bir ev kiralamak için eğer çok kötü durumda olan evleri saymazsak 200 dolar ortalama ödeme yapmak gerekiyor. 200 dolar ortalamaya lüks rezidanslar veya villa tipi evler bulmak bu bölge için mümkün görülmese de küçük müstakil evler bulmak mümkün dış bölgelerde. Ancak yine de siz bu ortalamanın sadece ‘normal’ evler için olduğunu unutmayın.

Tel Aviv, İsrail – 200 DolarAirbnb Ev Kiralamanın En Pahalı Olduğu 5 Yer 2019

İsrail’in en gözde bölgesi Tel Aviv’de normal taş evleri kiralamak 200 dolar ortalamaya sahip. Bu evlerin çok büyük olmadığı ve lüks olmadığını da hesaba katmak gerek. Tel Aviv’de çok lüks ev bulmak 2019 yılı için mümkün olmasa ve genel olarak mimari açısından aşırı lüks ev bulmanın zor olduğu Tel Aviv’de bir gün için 200 dolar kiralama parasını gözden çıkarmaya bakın.

Reykjavik, İzlanda – 200 DolarAirbnb Ev Kiralamanın En Pahalı Olduğu 5 Yer 2019

Ortalama yine 200 dolara Reykjavik, İzlanda’da 24 saatlik ev kiralamak mümkün. Bölge doğal güzellikleri ve sınırlı sayıda az ev olmasına bağlı olarak daha fazla fiyatlara satılan ve haliyle daha fazla paraya kiralanan evleri ile biliniyor. İzlanda genelinde ortalama genel olarak daha düşük tutulsa da bu bölgeye özel olarak 200 doları bir gecelik olarak gözden çıkarmanız gerekir. İzlanda’nın bu bölgesinde özellikle kış aylarında giderseniz kar manzarasını şömineli evlerde izlemek ve keyif yapmak 1 günlüğüne bile olsa sizin için mümkün.

Kategori: