İstanbul’da geçici süre bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kabine toplantısı sonrasında bazı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, vatandaşların yasaklar dolayısı ile bazı zorluklar ve sıkıntılar yaşadığını, bunların farkında olduklarını ancak corona virüsüne bağlı sebepler dolayısı ile yasakları bir süre daha devam ettirmek zorunda olduklarını duyurdu.

Açıklamalarında kısa süre içerisinde corona virüsüne bağlı olarak yaşanan zorlukların kaldırılmasının asla mümkün olmayacak olduğuna, eski döneme dönüşün kısa orta vadede mümkün olmadığına değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemde eski döneme benzer bir dönem inşa etmeye çalışacaklarını açıkladı.

Bundan sonra maskesiz bir dönemin olmayacağını, herkesin sosyal konularda dikkatli olmak zorunda olduğuna değinen Erdoğan, vatandaşların kaldırılan kapsamlı yasaklara uymamaları durumunda ise yeniden yasakların devreye sokulabilecek olduğu uyarısında bulundu. Ekonomik sebeplerden dolayı son dönemde ciddi zorluklar yaşadıkları bilinen AVM’de küçük dükkanlar ve berber gibi yerlerin açılışı konusunda ise çok önemli açıklamalar yapıldı.

11 Mayıs’ta AVM’ler, Kuaförler Açılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarında 11 Mayıs 2020 tarihinde başta AVM’ler olmak üzere kuaför, güzellik salonları, berberler gibi yerlerin çalışmaya başlayabilecek olduğunu, ancak berber, kuaför ve güzellik salonları gibi açılışına izin verilecek işyerlerinin %50 kapasite ile insan alabileceğine değindi.

27-28 Haziran’da YKS, 20 Haziran’da LGS Sınavı Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YKS sınavının 27 ile 28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak olduğunu, LGS sınavının ise 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacağını duyurdu. 14 Haziran 2020’de ise askeri öğrenci sınavının yapılacak olduğu açıklandı.

5 Mayıs’ta Taksi Yasakları Kalkıyor!

5 Mayıs 2020’den itibaren taksilerin tek ve çift plaka uygulamasına son verilerek tüm plakaların aynı anda çalışmasına izin verilecek. Sürücü ön koltuğunun yan tarafına (sağ tarafa) kimse oturtulmayacak.

Maske Satışları Yeniden Başlatılacak

Hükümetin maske konusunda yürüttüğü adımlarda başarılı sonuçlar almasına rağmen yeterli sonuç alamadığı biliniyordu. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarında maske satışlarının yeniden başlayacak olduğunu, ancak tavan fiyat belirlenecek olduğunu açıkladı. Maske satışına ne zaman başlanacak olduğu hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

7 İl İçin Giriş Çıkış Yasakları Bitti

31 ilde uygulanan giriş çıkış yasakları Antalya, Mersin, Muğla, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya. illerinde sona erdi.
Kategori: